Kouzelné předměty

Hůlky

17. listopadu 2010 v 20:00 | Hermione
tisové dřevo, 13 a půl palce, pero ptáka fénixe Fawkese

cesmínové dřevo a pero z fénixe,jedenáct palců dlouhá,podajná

Zrcadlo

17. listopadu 2010 v 19:22 | Hermione
   Zrcadlo z Erisedu

Toto zrcadlo se poprvé objevuje v prvním díle. Harryho ho náhodně objeví, když v noci pátrá v knihovně, aby zjistil něco o Nicolasovi Flamelovi. Harry v něm uvidí své rodiče, hned běží pro Rona, aby mu je ukázal. Ron v nich však vidí, jak nad hlavu zvedá pohár, jelikož vyhrál famfrpálový pohár. Ron vysloví doměnku, jestli zrcadlo nepřepovídá budoucnost, ale to Harry vyvodí s tím, že jeho rodiče jsou dávno mrtvý.
Harry chodí k zrcadlu skoro každý den, aby mohl vidět své rodiče. Jednou tam za nim příde Brumbál a vysvětluje mu, že každý člověk tam vidí to po čem co nejvíc touží.
"Nejšťastnějšímu člověku na zemi by Zrcadlo z Erisedu mohlo sloužit jako docela obyčejné zrcadlo; kdyby se do něj podíval, uviděl by sám sebe právě takového jaký je."
Zrcedlo je velké a zlaté.Nahoře je na něm nápis  Mízar bozyhu otešave lařáv ten.
V roce 1991/2 bylo zrcadlo použito k ochraně kamene mudrců.
V sedmém díle, když Harry vzpomíná na Brumbála a na to co mu řekl v prvním díle o tom co tam vidí v tom zrcadle. Brumbál mu odpověděl, že tam vidí, jak dostává ponožky. Harrymu  v sedmém díle dochází, že mu Brumbál lhal a že v zrcadle také nejspíš viděl svoji rodinu.

Hulák

17. listopadu 2010 v 19:21 | Hermione
  Hulák
Hulák je kouzelnický dopis, který se posílá jenom, když chcete něco zdůraznit nebo někomu hodně vynadat, jako např. Ronova mamka Molly Weasleyová, když s Harrym Potterem ukradli létající auto.Ze začátku hulák vypadá jako normální dopis, ale pak zčervená a začne mluvit, tím hlasem osoby, která hulák poslala.
Zminky o hulákovi:  ve druhém díle se Nevill zmňuje, že mu jeden poslal babička
Použití:
  • Molly Weasleyová svému synovi Ronovi
  • V pátém díl, když chce Harry odejít od Dursleyů, tak Albus Brumbál posílá Petunii Weaslleyové, aby pamatovala na jejich úmluvu
Hulák paní Weasleyové ve druhém díle
UKRÁST AUTO ! VŮBEC BYCH SE NEDIVILA, KDYBY TĚ VYLOUČILY ZE ŠKOLY, JEN POČKEJ AŽ MI PŘIJDEŠ POD RUKU ! NEJSPÍŠ TĚ ANI NENAPADLO ZAMYSLET SE, JAKÉ TO PRO TÁTU A PRO MĚ BYLO, KDYŽ JSME ZJISTILI, ŽE AUTO JE PRYČ.......
VČERA VEČER DOPIS OD BRUMBÁLA - MYSLELA JSEM, ŽE TVŮJ OTEC UMŘE HANBOU! NEVYCHOVALI JSME TĚ, ABYS DĚLAL TAKOVÉ VĚCI - TY A HARRY JSTE MOHLI PŘIJÍT O ŽIVOT....
NAPROSTO ZNECHUCENÁ, TVÉHO OTCE ČEKÁ V PRÁCI VYŠETŘOVÁNÍ.JE TO JEDINĚ TVOJE VINA, A JESTLI JEŠTĚ JEDNOU PROVEDEŠ NĚCO TAKOVÉHO, ROVNOU SI TĚ VEZMEME ZPÁTKY DOMŮ.

Neviditelný plášť

17. listopadu 2010 v 19:19 | Hermione
Neviditelný plášt

Nevitelný plášt, jak zde obvodit podle názvu je plášt pod který když se skryjete,  tak nejste vidět. Plášt je lesklý a stříbřitošedý. Tyto pláště jsou velice cenné.V prvním díle jeden takový dostane Harry Potter k Vánocům od profesora Brumbála. Jak se později Harry dozví plášt dříve patřil jeho otci.
Harrymu se hodí v každém díle a používá ho neustále. Například, když potřebuje jít pozdě v noci za Hagridem.
V sedmém díle se dozvídáme, že plášt je jeden ze tří relikvií smrti.  

Pobertův plánek

17. listopadu 2010 v 19:18 | Hermione
Pobertův plánek je mapa celé školy Čar a kouzel v Bradavicích kromě Komnaty nejvyšší potřeby. Když chcete plánek zprovoznit, musíte na něj poklepat hůlkou a říci : ,, Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti ". Pro jeho ukončení, na něj klepněte hůlkou a proneste : ,, Neplecha ukončena ".
Na plánku jsou k vidění kromě postav i lidé. Takže si můžete prohlédnout, co kdo v dané situacci dělá.
Plánek vymyslela kdysi čtvečice chlapců, kteří si říkali Pobertové.
  • Sirius Black - Tichošlápek
  • James Potter - Dvanácterák
  • Remulus Lupin - Náměsčník
  • Peter Pettigrew - Červíček
V současně době vlastní plánek Harry Potter, který ho získal od dvojčat Weasleyových, aby se mohl dostat snadněji do Prasinek.
Harryho jednou s plánkem načapal profesor Severus Sneape. Chtěl zjisti k čemu slouží, ale na plánku se objevilo : "
Pan Náměsíčník skládá profesoru Snapeovi svou nejhlubší úctu a zároveň ho žádá, aby svůj frňák nestrkal do cizích záležitostí."
"Pan Dvanácterák souhlasí s panem Náměsíčníkem a chtěl by pouze dodat, že profesor Snape je odporný ničema."
"Pan Tichošlápek by rád vyjádřil svůj údiv, že takový idiot, jako je Snape, se vůbec mohl stát profesorem."
"Pan Červíček přeje profesoru Snapeovi příjemný den a doporučuje: Slizoune, umyj si vlasy!"
Než ho ztihl Harrymu zabavit, zachránil ho profesor Lupin.

 
 

Reklama