Smrtijedi

Viteály

19. listopadu 2010 v 19:32 | Hermione
Viteál  je magický předmět známí z Harryho Pottera.Viteál je jakýkoli předmět vytvořen černou magii.Černokněžník do ní zachová část svoji duše a dokud nebude zničena kouzelník bude pořád žít.

Seznam viteálů

  • deník Toma Radldlea
  • prsten Marvolo Gaunta
  • Zmiozelův medailonek
  • pohár Helgy z Mrzimoru
  • diadém Roweny z Havraspáru
  • Nagini
  • Harry Potter

Lucius Malfoy

17. listopadu 2010 v 19:47 | Hermione
Datum narození: 1954
Bydliště: pamství Malfoyů-Malfoy Manor
Rodiče: Abraxas Malfoy
Sourozenci: nemá
Jiní příbuzní: manželka Narcissa a syn Draco
Škola: čar a kouzel v Bradavicích
Kolej: Zmiozel
Záliby: černá magie
Zajímavosti: byl prefektem
Poznávací znamení: Smrtijed
Hůlka: jílmové dřevo, blána z dračího srdce
Láska:  Narcissa
Vzhled: vysoký. hubený, dlouhé žluté vlasy
Činy: největší stoupenec lorda Voldemorta, vedl skupinu Smrtijedů na MS ve famfrpále
Jeho život: Narodil se okolo roku 1954.Moudrým klouboukem byl zařazen do Zmiozelu.Lucius pochází z čistokrevné rodiny a proto nesnáší mudly. Je největším stoupencem lorda Voldemorta.Byl několikrát  obviněn, že je Smrtijedem, ale pokaždý byl zproštěn viny.Až roku 1996 byl odsouzen do Azkabanu.Dříve mu také patřil domácí skřítek Dobby, který díky Harrymu Potterovi byl osvobozen a mohl pracovat v bradavické kuchyni.Luccius je velmi bohatý a také proto má velký vliv na ministerstvo.

Belatrix

17. listopadu 2010 v 19:46 | Hermione
Narození: kolem roku 1951
Status: v sedmém díle zabitá
Bydliště: pár let života v Azkabanu ,jinak není známo
Rodiče:---
Sourozenci: Narcissa Malfoyová, Andromeda Tonksová
Jiní příbuzní: bratránec Sirius
Vzdělání: Bradavice
Kolej: Zmiozel
Povolání: nemá
Záliby: ---
Láska: Rudolfus Lestragen
Zajímavosti: utekla z Azkbanu
Činy: zabila Siriuse a spoustu dalších lidí, Smrtijedka
Hůlka: ořechové dřevo, blána z dračího srdce, 12 a třičtvrtě palce, nepodajná
Poznávací znamení:arogantní výraz
Vzhled: tmavovlasá,přihmouřený oči
Její život: Je to smrtijedka.Jde o jednu z nejvěrnějších smrtijedů pána Lorda Voldemorda.Za manžela si vzala Rudolfuse Lestragena.Rodiče Nevilla Longbottona mučila tak dlouho až to na nich zanechalo trvalé následky.Chycená a vsazená do Azkabanu zůstala věrná Lordu Voldemortovi..Po hromadném útěku se spolu s dalšími Smrtijedy přidala k Voldemortově armádě.Několik měsíců poté,při boji některých smrtijedů,členů Fénixova řádu a studentů Bradavic na Odboru záhad Ministerstva kouzel uvrhla na svého bratrance Siriuse Blacka smrtící kletbu Avada Kedavra,která jej schodila za záhadný závěs,na jehož druhé straně ale jeho tělo nebylo nalezeno.Na začátku šesté knihy doprovázela svoji sestru Narcisu k Severusovi Sneapovi,kde se stala svědkem jeho slibu,že bude Narcisina syna Draca Malfoye ochraňovat a pomáhat mu v úkolu,jež mu byl svěřen pánem zla. V sedmém díle vyjde najevo, že je ochránkyní jednoho z viteálů konkrétně šálku Helgy z Mrzimoru. Ukryje ho u Gringgotových.  Když jsou Harry, Ron a Hermiona chyceni a přemístěni do sídla Malfoyů, Bellatrix krutě mučí Hermionu a následně zabijí skřítka Dobbyho. Osttním se podaří utéct a ukrát se do bezpečí. Při závěrečné bitvě o Bradavice zabíjí dceru své sestry bystrozorku Tonksovou. Když její vraždící kledba těsně mine Ginny, rozčílí to Molly Weasleyovou tak, že ji zabije.


Znamení zla

17. listopadu 2010 v 19:24 | Hermione
Znamení zla je tetování na předloktí Smrtijedů. Když chtěl Pán zla mít své Smrtijedy na blízku, dotkl se prstenem znamení nějakého Smrtijeda a ostatní se  k nim urychlaně přemístili. Když Pán zla stratil svoji moc, znamení ztrácelo barvu. A naopak, když k moci přicházel znamení se zbarvovalo. Dost intenzivní to bylo ve čtvrtém díle.
Pod znamením zla si zde také představit znamení, které je vyčarované hůkou. Dalo byse říci, že Smrtijedi ho používají jako podpis za vraždou. Když vyvraždili celou rodinu nebo nějakého člena, nad domem vyčarovali Znamení zla. Znamení vyčarujete kouzlem : Mosmorte.
Ve čtvrtém díle se s tímto znamení můžeme setkat. Je vyčarováno na Mistroství světa ve famfrpálu z hůlky Harryho Pottera, když mu ji ukradnou.
 
 

Reklama